Новини та волонтерська діяльність: Про Порядок надання пільг у готівковій формі з оплати проїзду
Керування дозволамиКерування дозволами

Про Порядок надання пільг у готівковій формі з оплати проїзду

Пільговий проїзд.pngЗгідно порядку розмір щомісячної готівкової виплати затверджується в кожній з областей обласними держадміністраціями, а в Києві - Київською міською держадміністрацією. Формула обрахунку - середня вартість проїзду помножена на 30 поїздок.

 •  Про прийняття рішення про монетизацію в області та визначення суми орган місцевого самоврядування (далі - ОМС) протягом місяця інформує Мінсоцполітики. Мінсоцполітики складає перелік відповідних ОМС і оприлюднює його на офіційному веб-сайті Міністерства.
  Якщо ОМС не прийняв рішення про монетизацію, пільговий проїзд в області надалі забезпечується за посвідченнями та без компенсації.
 • Дане рішення Кабміну про монетизацію має рекомендаційний характер. Кожна область самостійно приймає рішення про запровадження монетизації та суму відшкодування.
 • ОМС може своїм рішенням розширити перелік пільгових категорій в області та відшкодовувати вартість більше ніж 30 поїздок.
 •  Якщо людині надане право безкоштовного проїзду за декількома законами, то компенсацію можна отримали лише за 1 із них.
 •  Розмір отриманої щомісячної готівкової виплати не враховується під час обчислення сукупного доходу сім’ї для всіх видів соціальної допомоги, що надаються відповідно до законодавства.
 •  Отримати компенсацію можна через орган соціального захисту за місцем реєстрації особи. Якщо людина вже отримує пенсію чи соціальну виплату через орган соціального захисту, то кошти від монетизації проїзду автоматично будуть перераховані на її рахунок. Якщо не отримує жодних виплат – необхідно звернутися із заявою про отримання компенсації за проїзд до органу соціального захисту.
 •  Готівкові виплати здійснюються щомісяця до 20 числа.
  Мешканці областей, де не буде запроваджено монетизацію проїзду, зможуть користуватися правом пільгового проїзду і в областях, де проїзд монетизовано. В такому разі необхідно буде придбати квиток та звернутися до ОМС за місцем проживання з заявою про відшкодування витрат на проїзд, до заяви додати квиток.
 •  Якщо людині надано право на пільги з оплати проїзду транспортом загального користування на міжміських маршрутах, розмір щомісячної готівкової виплати збільшується на 20%. Тобто учасникик боових дій та інваліди війни будуть отримувати на 20% більшу виплату.

Текст Постанови КМУ: https://www.kmu.gov.ua/ua/npas/deyaki-pitannya-nadann

Джерело: Юридична сотня