Новини та волонтерська діяльність: Створюються територіальні центри комплектування та соціальної підтримки
Керування дозволамиКерування дозволами

Створюються територіальні центри комплектування та соціальної підтримки

Про створення на базі військових комісаріатів Вінницької області територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки

емблема ВСУ.pngВідповідно до Плану створення територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, затвердженого Міністром оборони України від 19 квітня 2018 № 306/3/75, на території Вінницької області сплановано створення територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки замість нині існуючих військових комісаріатів. Основною метою реформування є підвищення рівня довіри суспільства до органів військового управління, покращення взаємодії з громадянами та можливість більш ефективно здійснювати громадський контроль за діяльністю військових структур.

Переобладнання комісаріатів у відповідності до функціонування за новим форматом планується провести в декілька організаційних етапів та завершити до 30 грудня 2019 року.

Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки стануть місцевими органами військового управління, які будуть комплектувати особовим складом Збройні Сили України, здійснювати обслуговування та надання сервісних послуг громадянам, забезпечувати виконання законодавства з питань військового обов'язку і військової служби, мобілізаційної підготовки та мобілізації на території відповідальності, адмініструвати та вести Єдиний державний реєстр військовозобов'язаних.

Загалом функції нової структури залишаться тими ж самими, але акцентовано увагу на створенні прозорої системи надання адміністративних послуг щодо соціального і правового захисту військовозобов'язаним, резервістам, ветеранам, пенсіонерам ЗСУ та членам їх сімей.

Територіальні центри будуть мати приміщення з прийому громадян - це постійно діючий робочий орган, який буде здійснювати надання інформаційних, консультативних, правових послуг через адміністратора у взаємодії з відповідними відділами та посадовими особами. Робота з громадянами буде організована за системою "єдиного вікна". Всі центри мають бути доступними для людей з обмеженими можливостями, що буде враховано при оформленні інтер'єру територіальних центрів.

Виконання вищезазначених заходів надасть можливість створити ефективні органи військового управління, забезпечить якісне виконання функцій щодо комплектування Збройних Сил України особовим складом, реалізує впровадження нової ефективної системи обслуговування та надання послуг по соціальному та правовому захисту військовослужбовців, військовозобов'язаних, резервістів, ветеранів війни та військової служби, пенсіонерів з числа військовослужбовців Збройних Сил України та членів їх сімей.

Вінницький об`єднаний міський військовий комісаріат