Новини та волонтерська діяльність: З 1 жовтня в Україні діє монетизація пільг
Керування дозволамиКерування дозволами

З 1 жовтня в Україні діє монетизація пільг

Роз"яснення надає начальник відділу організаційної роботи заступниця директора департаменту соціальної політики

Монетизація пільг.jpgПро монетизацію пільг
В Україні з 1 жовтня введена монетизація пільг на житлово-комунальні послуги.
Безготівкова та готівкова форма
Безготівкова форма.

Вона йде автоматично. Не потрібно приходити і писати заяву. Автоматично відкривається рахунок в Ощадбанку. Департамент соц.політики на цей рахунок нараховував суми пільг. Далі Ощадбанк розділяє по видах послуг, які у вас є і розраховується за вас.Якщо ваш номер телефону вказаний у вашій особисті справі то Ощадбанк надсилає СМС з повідомленням , яка сума пільг нарахована на ваші рахунки і скільки оплачено надавачам житлово-комунальних послуг. Відповідно ви решту оплачуєте. Якщо у вас пільга 75%, ви доплачуєте 25%. Якщо 100% то за вас заплатить держава повністю.

У нас є 373 Постанова, за якою діє приоритетність послуг. У нас приоритет по опаленню.Спочатку перераховуються кошти по опаленню. Це може бути централізоване опалення або індивідуальне.Якщо у вас сума використаної послгуи більше ніж сума нарахованої пільги то всі ці кошти йдуть на одну організацію. Ви повинні сплачувати щомісячно за фактично використані послуги, щоб не створювати боргів.

Готівкова форма.

Якщо ви бажаєте отримувати готівку як компенсацію оплати житлово-комунальних послуг то ви мали до 15 жовтня на опалювальний період звернутися в органи соціального захисту за місцем проживання із заявами про те, що ви бажаєте отримувати пільгу готівкою. З собою вказати особовий рахунок банку , посвідчення пільговика, паспорт і код. Після цього департамент нараховує готівку на ваш особовий рахунок.

І ви його отримуєте чи на карточку чи на Укрпошту за вибором. Але це можна було зробити тільки до 15 жовтня на опалювальний період.

Наступний період-неопалювальний буде , коли можна буде подати документи , буде з 1 по 15 травня.

Пільга готівкою і безготівкою почала працювати але є багато моментів , пов"язаних з технічними причинами і може бути нерахування цієї пільги.

Якщо ви бачите рахунки і у вас немає пільги. Пільга зараз не в стовбчик а нарахована вгорі у вашій платіжці.

Тоді потрібно звертатись в органи соц. страхування особисто.

Якщо ви використаєте менше, ніж вам нараховано пільги то тим у кого готівка, можна відкладати на наступний період або використовувати на свій розсуд.

Якщо у вас безготівка, і у вас залишаються невикорстані кошти пільги в кінці періоду то Ощадбанк відкриє вам рахунок пільговика і ці кошти ви зможете отримати на руки.