Новини та волонтерська діяльність: ПОЧАТОК ВІДЛІКУ ВІЙНИ
Керування дозволамиКерування дозволами

ПОЧАТОК ВІДЛІКУ ВІЙНИ


Памятай.jpg14 квітня 2014 року увійшло в історію нашої держави як офіційна дата оголошення початку Антитерористичної операції на Сході України. Це був вимушений крок української влади для захисту суверенних кордонів, щоб не дати проросійським сепаратистам розірвати на шматки країну. Саме цей день став відліковим у бойовому захисті українськими воїнами своєї землі від нахабного загарбання, фактично початком неоголошеної російсько-української війни. У 2018 році формат АТО було змінено на ООС – Операцію Об'єднаних Сил, це збільшило повноваження армії у протидії російській збройній агресії на території Донбасу.

14 квітня 2021-го – рівно сім років, як у нашій країні тривають бойові дії. За офіційними даними, за цей час загинули близько 5 000 захисників України, понад 10 000 воїнів було поранено, близько 1 460 000 осіб втратили свій дім.

То є сухі цифри статистики. А за ними – Слов'янськ, Савур-Могила, Іловайськ, Луганський і Донецький аеропорти, Дебальцеве, Мар'їнка, Широкине… Назви, що відлунюють у серці болісним щемом. А ще надлюдська стійкість і мужність наших бійців, самовідданий патріотизм волонтерів, рятівна допомога добровольців-медиків, важкі звістки про полеглих і невимовний біль їх рідних у різних куточках України, розпач людей, які втратили домівку, і постійний неспокій тих, хто живе на лінії розмежування…

Записати_1.jpg

І наші воїни, для яких повернення до мирного життя часто виявляється не менш важким, ніж війна. Через незрозумілість, збайдужілість що політиків, що населення до учасників бойових дій їм тяжко адаптуватися до норм спокійного життя. Тому ми маємо своїм обов'язком підтримати усіх, хто став на захист і зараз боронить українську землю, не даючи змоги війні розповзтись Україною. Для підтримки і сприяння адаптації наших захисників у м. Вінниці створено Міський освітньо-аналітичний центр допомоги ветеранам АТО/ООС, членам їх сімей та сім'ям загиблих (Ветеранський простір). Кожен з невеликого колективу працівників Центру має стосунок до ветеранської спільноти, тож ставлення до відвідувачів максимально відкрите, а допомога – щира, від серця.

Ось слушне міркування керівника Центру, учасника бойових дій Олега Климбовського:

      – Ветеранський простір робить важливу справу – учасникам і ветеранам бойових дій на Сході країни, членам їх сімей та родинам полеглих захисників України ми надаємо психологічну, правову допомогу, поміч з працевлаштуванням, фізичну реабілітацію. Це є нашим основним завданням, але, впевнений, для того, хто бачив війну або торкнувся її згорьованим серцем, ще важливіше – реабілітація душі. Тому колектив прагне, щоб у Центрі панувала атмосфера довіри і взаєморозуміння, щоб кожен, хто приходить до нас, відчував до себе увагу й повагу, почував себе спокійно, комфортно і знав, що він у колективі друзів, які його вислухають, зрозуміють і підтримають.

    І далі:

– А ще ми ставимо собі завдання – в інформаційному форматі донести до свідомості вінничан, що в Україні все ще йде війна, що вона не так далеко, як здається, щоб вони не забували, що ось уже восьмий рік поспіль українські воїни не дають російському окупанту зруйнувати наше мирне життя.

Населення країни має знати і розуміти, яким чином дістається йому спокій, яку незмірну ціну платять воїни та їхні родини за те, що ми маємо змогу мирно засинати у власних домівках, вести справи, ростити дітей не ховаючись у підвали і не здригаючись від розривів мін і снарядів.

Не забуваймо дякувати захисникам за спокій! Хай будуть усі живі!

Надія БЕССАРАБ, Ветеранський простір